Liman Hizmetleri

Liman Hizmetleri

Ereğli ve İskenderun tesislerimizin Türkiye’nin en büyük limanları arasında yer alan liman işletmelerinde 3. şahıslara hizmet verilmektedir.

İskenderun tesislerimizin liman hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ERDEMİR Limanı (41°17'48"N ve 31°23'45"E) Baba Burnu’ndan Çengel Burnu’na kadar (41°14'45"N ve 31°23'45"E) olan hattın sahil kesiminde yer almaktadır.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın ve müşterilerinin liman hizmetleriyle ilgili talepleri doğrultusunda entegre çözümlere sahip dünya standartlarında bir Liman İşletmecisi  olan ERDEMİR Limanı; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın tüm ihtiyaçları ile 3. şahısların, çevre sanayi kuruluşlarının ihracat / ithalat taleplerini karşılamakta, bölgesindeki deniz ticaretini desteklemekte, liman İşletmesi ve işletmeciliğine yönelik ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli yatırımlarıyla geleceği planlamaktadır.

 

ERDEMİR Limanı 2 ana limandan meydana gelmiş olup, konularında  uzman personeliyle liman  işletmeciliğinin yanısıra klavuzluk ve romorkaj hizmeti de vermektedir. Müşteri talepleri doğrultusunda her türlü yükün elleçlenebildiği limanımız,  farklı kapasitelerde azami 200.000 DWT 'a kadar olan gemilerin yanaşabileceği 405 ve 350  metre uzunluğunda iki dökme yük rıhtımı, farklı kapasitelerde azami 60.000 DWT'a kadar olan gemilerin yanaşabileceği 295, 300, 170 ve 150  metre uzunluğunda dört genel kargo rıhtımı, uluslararası standartlarda RO-RO ve Tren Ferisi  Rıhtımları, 100 tonluk Romorkaj Gücü, 1500 ton/saat tahliye kapasiteli boşaltma vinçleri, 30 metreden 40 ton kaldırma kapasiteli sahil vinçleri, çeşitli tonajlarda yardımcı makine ve ekipmanları, toplam 20.000.000 ton elleçleme kapasitesi ile ERDEMİR Limanı Türkiye'nin Karadeniz'den dünyaya açılan kapısı konumundadır.

Yükleme Boşaltma Hizmetleri
24 saat sürekli hizmet veren ERDEMİR Limanı üç vardiya halinde çalışmaktadır. Limanda her türlü elleçleme makine ve teçhizatı bulunmaktadır.

3.Şahıslara Hizmetler
ERDEMİR Limanı'nda 3. şahıs firmalarına liman hizmetleri verilmektedir.

Antrepo Hizmetleri
139.000 m² kapasiteli A Tipi genel antreposu mevcuttur.

Sıvı ve Katı Atık Alım Hizmetleri
Atık Kabul Tesisi Lisans Belgesine sahip ERDEMİR Limanında gemilere Sıvı ve Katı Atık Alım hizmeti verilmektedir.

Deniz Polisi Hizmetleri
Deniz Polisi Hizmetleri Karadeniz Ereğli Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Giriş/Çıkış işlemleri Ereğli'de yapılmakta olup yabancı personel değişim imkanı mevcuttur.

Sayfayı Yazdır